« Svibanj 2024 »

NOVINARI OSNOVNE ŠKOLE
Autor: Marijana Škvorc, 20. 1. 2014.

Učenici stvaraju svoje "Kapljice"- ČITAMO S PLETER.PORTALA

Školsko zvono ovih je dana utihnulo, a učenici su pošli na redovite zimske praznike. No, prije toga skupina njih užurbano je radila kako bi u holu postavila još jedan broj zidnih novina.

Treći po redu. Zidne novine, naime, novost su u pleterničkoj školi i prvi broj se počeo pripremati tek s početkom ove školske godine. – Naše zidne novine nazvali smo “Kapljice”. To je nešto širi naziv bivšeg školskog lista koji je izlazio ne tako davno, zvao se KAP, a dobio je ime po prvim slovima bivšeg naziva naše škole – Kajo Adžić Pleterničanin – objasnila je nastavnica Mihajla Varžak, voditeljica novinarske skupine.

Andrea, Sabina, Domagoj, Ivan, Lorena, Ana, Katarina, Mihaela, Nikolina, Jelena i Marija učenici su 8. b, 7. c i 6. e razreda koji pod budnim okom svoje nastavnice pokušavaju osmisliti novine i ostalim učenicima škole na zidu predstaviti ono što misle da je tog trenutka važno i zanimljivo. Svaki broj zidnih novina ima stalne rubrike kao što je npr. važni datumi te one promjenjive koje ovise o aktualnim događajima u školi. Novine imaju i temu broja, a ovaj puta to je bila: “Dobro je činiti dobro”. – Sastajemo se po potrebi i to u prostoru knjižnice. Imamo fotoaparat i druga osnovna sredstva za rad, no trebalo bi nam još ponešto kao npr. printer u boji. Djeca, inače, imaju volju i jako se trude da naprave ono što smo se dogovorili tako da vjerujem kako će svaki sljedeći broj biti još bolji. Novi ćemo početi pripremati čim se vratimo s praznika – dodala je M.Varžak.

Pleter.portal

Izvor: Vesna Milković

NOVINARI OSNOVNE ŠKOLE
Autor: Marijana Škvorc, 20. 1. 2014.

Učenici stvaraju svoje "Kapljice"- ČITAMO S PLETER.PORTALA

Pleter.portal